Radionica "Primenjena Stata"

predavanje

Tokom 27 i 28. јuna 2018. godine, u prostorijama Instituta ekonomskih nauka se održala radionica "Primenjena STATA - Deatonov model određivanja cenovne elastičnosti tražnje koristeći Ankete o potrošnji domaćinstava". Skup je realizovan u saradnji sa Univerzitetom Ilinois iz Čikaga u sklopu aktivnosti na međunarodnom projektu „Unapređenje politike oporezivanja duvanskih proizvoda u zemljama sa niskim i srednjim dohotkom“. Predavači na radionici su bili profesor Rijo John, Centar za istraživanje javnih politika iz Indije i Marko Vladisavljević, istraživač saradnik na Institutu ekonomskih nauka iz Beograda.

U radionici su učestvovali predstavnici nacionalnih timova svih zemalja konzorcijuma Zapadnog Balkana koje su angažovane na ovom internacionalnom naučno-istraživačkom projektu. Aktivnostima konzorcijuma koordinira Institut ekonomskih nauka, a organizacija radionice "Primenjena Stata" imala je za cilj upoznavanje učesnika sa osnovnim elementima za rad u statističkom softveru Stata. Osim toga, svrha praktičnog dela radionice jeste obuka učesnika za realizaciju mikro ekonomskih istraživanja koristeći Deatonov model procene cenovne elastičnosti tražnje za određenim proizvodima.

Učesnici Učesnici
Učesnici Profesor Rijo John